eNeschopenka

https://ordinace.vizitapp.cz/account/user/eneschopenka/edit

POZOR: vždy zkontrolujte, že Vaše IČO je aktuální/platné. Pokud došlo ke změně IČO, které poskytu zdravotní služby, ale nedošlo ke změně SSL certifikátu od SÚKL, nebude možné vystavovat eNeschopenky! eRecepty lze vystavovat i v případě, že nesedí IČO poskytovatele, ČSSZ ale takový certifikát odmítne! 

Pokud jste tedy změnili IČO, je nutné zažádat o změnu u SÚKL. ČSSZ totiž přebírá certifikáty od SÚKL, ale informace o poskytovatelích zdravotních služeb (IČO) vede již ve vlastní databázi. 

Nastavení eNeschopenky

Nastavení eNeschopenek vyžaduje existenci – propojení se SÚKL pomocí SSL certifikátu. Pokud nevystavujete eRecepty a nemáte zřízené propojení se SÚKL, je nezbytné, aby jste požádali o certifikát. Tento certifikát slouží k zabezpečení a ověření komunikace. Osobní kvalifikovaný podpis v tomto případě slouží jen jako dobrovolná doplňková funkce prozatím neskýtající žádné výhody. Tedy není ani brán jako prostředek autentizace.

Nastavení eNeschopenek provedete na adrese https://ordinace.vizitapp.cz/account/user/eneschopenka/edit 

Pro vystavování eNeschopenek musíte mít nastavené IČP a PZS. Tato nastavení provedete na odkazech:

IČP: https://ordinace.vizitapp.cz/account/office/profile/edit

PZS: https://zarizeni.vizitapp.cz/company/edit

Dále je nezbytné, abyste měli připravený certifikát, který nahrajete do kolonky Zde vložte Váš certifikát – Certifikát bude soubor s koncovkou .p12, který jste obdrželi od SUKL. Pokud si nejste jisti jak na to, kontaktujte naši telefonickou podporu, která Vás procesem provede.

Po nahrání certifikátu klikněte na tlačítko Načíst IČPE z ČSSZ. Dojde k načtení IČPE a kódu OSSZ – tyto hodnoty jsou nezbytné pro vystavení eNeschopenky. 

Pokud vše proběhne správně, vyplní se hodnoty IČPE a KÓD SSZ. Následně stačí tyto hodnoty uložit. Jste připraveni vystavovat eNeschopenky. 

Telefonická podpora

+420 220 513 131
+420 775 573 999
+420 775 556 965

Emailová podpora

info@vizitapp.cz

info@zdravotniregistr.cz

Důležité odkazy

https://zarizeni.vizitapp.cz

https://ordinace.vizitapp.cz